Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
PAŹDZIERNIK 20151.10.2015 20 Lecie WTZ w Kościanie
    Delegacja naszego Domu wraz z p. Kierownik i p. Bernadką pojechała na Ranczo w Dolinie w Nowej Wsi koło Śmigla, aby wziąć udział w obchodach 20-lecia WTZ Kościan. Na początku odbyło się powitanie gości słodkimi ciasteczkami w kształcie serca z lukrową ,,20’’. Każdy gość otrzymał także pamiątkowy ręcznie wykonany upominek oraz okolicznościową gazetkę podsumowującą 20-lecie WTZ w Kościanie. Tuż po tym, jak poczęstowaliśmy się jubileuszowym tortem wraz z uczestnikami WTZ Kościan odśpiewaliśmy specjalnie na tą okazję napisaną piosenkę pt. ,,Prowadź mnie warsztacie’’. Mogliśmy też skorzystać z przejażdżek bryczkami i zabaw przy muzyce.
Patrycja G.k

l

j
1.10.2015 Rozgrywki piłki nożnej o Puchar Starosty w Rydzynie

    Po raz kolejny reprezentacja naszego Domu pojechała do Rydzyny na Turniej Piłki nożnej o Puchar Starosty. W tym roku graliśmy zaskakująco dobrze. Zagraliśmy cztery mecze, w których odnieśliśmy jedno zwycięstwo, jedną przegraną oraz dwa ciężkie remisy. W przerwie meczów braliśmy udział w różnych dodatkowych konkurencjach. Do domu wróciliśmy z 4 miejscem, z którego jesteśmy bardzo dumni.
Krzysztof U.

g

k

k2.10.2015 Dzień Chłopaka

    W tym roku ten szczególny dla naszych Panów dzień, wraz z dziewczynami przygotowała p. Adrianna. Świętowanie zaczęło się od krótkich rymowanek jako wprowadzenia do tematu spotkania i powitania jury. Po losowaniu zawodników przystąpiliśmy do konkurencji. Nasi Panowie musieli się zmierzyć w nie lada konkurencjach: zwinne nawlekanie, kibic pierwsza klasa, prawdziwy kuchmistrz, złota rączka, rajdowiec, inteligent, you can dance, czy wizażysta. Po emocjach komisja podliczyła punkty i wręczyła certyfikaty "Super chłopaka" oraz dyplomy i upominki pozostałym uczestnikom. Było także słodkie co nie co, które zajadaliśmy przy dźwiękach piosenki "Chłopaki nie płaczą". Dziękujemy za dzień pełen radości i pozytywnej energii.
p. Mirka
kh

h

k

   

03-04.10.2015 Bukówieckie Lotanie

    Pierwszy październikowy weekend tego roku spędziliśmy na "lotaniu" w Bukówcu Górnym. W biegu nie mogło oczywiście zabraknąć nas i naszych rodzin a celem "lotania" jest przede wszystkim propagowanie idei biegania jako sportu dla każdego, bez względu na wiek. I tym razem firma Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego zaoferowała za każdy pokonany kilometr 3 złote na Fundację „Jesteśmy -  więc pomagamy” z przeznaczeniem dla Naszego Domu. To ogromny wkład w nasz Dom, za który serdecznie dziękujemy teraz i dziękować będziemy zawsze. Za tegorocznie zebrane pieniążki wykonamy na naszym ogrodzie chodnik, aby mogły przejeżdżać po nim osoby na wózkach, krawężniki wokół tujek, podporę pod winogrono, a marzy nam się altanka, która osłoniłaby nas od słońca w upalne dni. Gdy ruszymy na wiosnę z pracami - będziemy informować na bieżąco :)
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy lotali. Dziękujemy za każdą 1/4 kilometra, za każdą kroplę potu - DZIĘKUJEMY :)


     l l

         kk

       

l

k
5.10.2015 Dzień chorego

    Październik to czas poodpustowego spotkania chorych w naszej parafii. Razem z Zespołem Caritas uczestniczymy w specjalnej mszy, po czym spotykamy się przy obiedzie i cieście na sali GOK. Dzięki uprzejmości Zespołu Caritas mogliśmy spędzić czas w miłym towarzystwie. Dziękujemy zatem za pyszności i gościnę.

15.10.2015 Podsumowanie projektu "Moja Wielkopolska - warsztaty folklorystyczne"

    W Środowiskowym Domu Samopomocy we Włoszakowicach zorganizowane zostało podsumowanie projektu "Moja Wielkopolska - warsztaty folklorystyczne" w formie obrzędu Dożynkowego. Przybyli do nas goście: animatorzy kultury ludowej, którzy aktywnie brali udział w zajęciach warsztatowych i byli dla nas nauczycielami sztuki ludowej. Swoją obecnością zaszczycili nas także członkowie Rady Rodzin ŚDS Włoszakowice, ksiądz proboszcz, p. Irena P. przewodnicząca Rady Gminy oraz pani, która jest z nami zawsze w ważnych chwilach - p. Halinka F.
  Uroczystość zaczęła się od przedstawienia obrzędu dożynkowego - "korowód dożynkowy" oraz prezentacji tańca włoszakowickiego przez Zespół Regionalny utworzony na potrzebę projektu oraz pieśni ludowych. Następnie była prezentacja skeczów gwary wielkopolskiej przez laureatki konkursu "Mówimy gwarą" z Bukówca Górnego - p. Wiktorię S. Anna Z., które przybyły do nas reprezentując p. Zofię D.  Kolejnym punktem programu było podziękowanie i wręczenie upominków Fundacji "Jesteśmy - więc pomagamy" oraz animatorom kultury ludowej. uwieńczeniem dnia było "Swojskie jadło" przygotowane przez terapeutów, uczestników oraz rodziców.
I tak zakończyliśmy prawie trzymiesięczną pracę nad projektem, który wniósł w nasze życie dużą porcję energii, radości, wiedzy i obycia. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w realizację każdego zadania!

h

;

j

k

h
20.10.2015 Wycieczka edukacyjna do Szkółki leśnej w Czerlejewie.

    W ramach realizacji programu przyrodniczego "Poznajemy bliżej las" udaliśmy się na wycieczkę do miejscowości Czerlejewo, aby tam zwiedzić szkółkę leśną podlegającą pod Nadleśnictwo Włoszakowice. Była to dla nas bardzo ciekawa wyprawa, gdyż nikt z nas wcześniej nie był w takim miejscu. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowiadań dwóch oprowadzających nas pań, które wyjaśniły nam cały proces zalesiania naszych lasów. Dzięki ogromnej uprzejmości naszych gospodarzy otrzymaliśmy drzewka, które zasadzimy na naszym ogrodzie - będą one piękną ozdobą :)

l
   j        

k

l
 k 

21.10.2015 XI Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych w Kościanie


    Stowarzyszenie "Jesteśmy Wśród Was" w Kościanie wraz z Ośrodkiem Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Kościanie przysłały nam zaproszenie do corocznego przeglądu, w którym z ogromną radością bierzemy udział. Tym razem zaprezentowaliśmy się z Włoszakowickim tańcem regionalnym, który nagrodzony został gromkimi brawami. Wróciliśmy do ośrodka zadowoleni z występu i tą radością podzieliliśmy się z pozostałymi uczestnikami.

k


l


k g      

22.10.2015 Zagrożenia dla drzew - realizacja zadania w ramach projektu przyrodniczego "Poznajemy bliżej las"

    Pracownia muzyczno-teatralna wraz z p. Olą zaprezentowała nam w formie zagadek, pantomim i wykreślanek różnorodne zagrożenia dla lasów. Były to zajęcia, dzięki którym utrwaliliśmy sobie wiedzę na ten temat, zapoznaliśmy się z nowymi interesującymi informacjami. Uczestnicy pracowni muzyczno-teatralnej doskonale wcielili się w różne role. Dziękujemy pracowni i p Oli za mile spędzone chwile.

k     k
k   kk  kkDO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl