Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria


2.10.2017 Dzień chłopaka w naszym Domu

    Dzień Chłopaka w ŚDS obchodziliśmy w tym roku 2 października. Imprezę przygotowała p. Bernadetta wraz z pracownią zachowań społecznych. Dzień zaczął się od obejrzenia filmu "Taneczne rytmy", przedstawiającego typy tancerzy oraz historię tańca. Po prezentacji multimedialnej przeszliśmy do zabawy tanecznej połączonej z koncertem życzeń. W trakcie tańców, panowie wzieli udział w zabawie "wirujący kapelusz", która wywołała salwy śmiechu na sali. W trakcie zabawy był też czas na słodkie "co nieco" czyli ciasto marchewkowe upieczone przez p. Asię G. Zakończeniem dnia było złożenie życzeń i wręczenie chłopakom słodkiego upominku.
Agnieszka B., Halina F.k

k

k

l

VII Regionalne Rozgrywki Sportowe o Puchar Starosty powiatu Leszczyńskiego

    We wtorek 3 października ekipa naszych sportowców w składzie: Mateusz W., Elżbieta M., Mariusz S., Bartek D., Marcin D., Daniel R., Konrad G. pod opieką p. Moniki i p. Adama wyjechała do Rydzyny, ab wziąć udział w turnieju piłki nożnej o puchar starosty. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że jest sześć drużyn, a turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym. Walczyliśmy jak lwy, co przyniosło super efekty, gdyż zdobyliśmy IV miejsce. Po zakończeniu rywalizacji zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, a następnie odbyło sie wręcznie nagród i pucharów. Uśmiechnięci, choć zmęczeni wróciliśmy do Naszego Domu, aby podzielić się z pozostałymi uczestnikami radością z zajętego miejsca.
Daniel R.

l

l

l
4.10.2017 Finał Akcji Sprzątania świata w leśniczówce  "Krzyżowiec"

    Każdego roku w trzecim tygodniu września odbywa się Akcja Sprzątania Świata. Oczywiście my też bierzemy udział zbierając śmieci na trasach wyznaczonych przez p. Monikę. W tym roku przeszliśmy na sam koniec Włoszakowic w kierunku Krzyżowca. Idąc między polami oraz w lesie nazbieraliśmy bardzo dużo odpadów. GZK oraz Nadleśnictwo chcąc nagrodzić wszystkich uczestników akcji oraz podsumować wyniki sprzątania organizują Finał Akcji Sprzątania Świata. Tym razem spotkaliśmy się na terenie leśniczówki Krzyżowiec i tam wzieliśmy udział w podchodach oraz podsumowaniu sprzątania i rozdaniu nagród. Każda szkoła i my otrzymaliśmy torbę pełną przyrodniczych skarbów.  
Mariusz S.

k


k

l

l


  
    Tego dnia odbyło się także podsumowanie konkursu zorganizowanego przez Radę Domu w ramach programu Moja rodzina i ja - "Lato w bukiecie". Trzynastu uczestników przyniosło piękne bukiety. Komisja obradowała dość długo po czym odbyło się ogłoszenie wyników. Wyróżnienie otrzymali: Ewa, Arek, Małgosia, Przemek, Mariusz i Piotr K.
 Rada Domuk

l

k

l


 


19.10.2017 "Zrób mi zdjęcie" – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

    19 października Agnieszka B., i Marcin D. i ja wraz z p. Bernadettą, pojechaliśmy do Gostynia na rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego, w którym wzięliśmy udział. Przy wejściu na imprezę obdarowani zostaliśmy ręcznie robionym bibelotem. Po zajęciu miejsc mieliśmy możliwość obejrzeć występy gospodarzy imprezy. Zaproszeni zostaliśmy także do podziwiania prac plastycznych oraz zdjęć wykonanych przez uczestników ŚDS. Gdy doszło do ogłoszenia wyników konkursu okazało się że nasz Marcin zdobył I miejsce za zdjęcie wykonane Przemkowi. Pozostałe osoby otrzymały dyplomy i czekolady. Dziękujemy bardzo za możliwość wzięcia udziału w konkursie i do zobaczenia przy następnej okazji.
Halina F.20.10.2017. 50 lecie MKKT-PTTK "Łazików"

    Dnia 20 października delegacja naszego Domu w składzie p. Monika oraz Mariusz S., Daniel R., Konrad G. wzięła udział w Jubileuszu z okazji 50-Lecia MKKT - PTTK "Łaziki". Spotkaliśmy się w Hali Sportowo-Środowiskowej we Włoszakowicach. Na początku odbyło się powitanie gości, występy artystyczne i podziękowanie państwu Jankowiakom. Drugą częścią imprezy był rajd pieszy po okolicach Włoszakowic, podczas którego trzeba było rozwiązać test o Przemęckim Parku Krajobrazowym i kilka łamigłówek a miejscem docelowym okazała sie Leśniczówka Koczury. Tam nie zabrakło oczywiście kiełbaski smażonej przy ognisku, a także odśpiewania turystycznych piosenek przy akompaniamencie gitary. Na zakończeniem ogłoszono wyniki quizu oraz wręczono nagrody. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia serdeczne podziękowania za wieloletnią współpracę oraz życzymy wielu kolejnych wspaniałych lat pracy.   
 Mariusz, Daniel, Konrad

l


l    

24.10.2017 "Poznaj mój świat" X edycja konkursu plastycznego w Lesznie
        
    24 października delegacja w składzie: Ela M., Mirka M. I Daniel R. wraz z p. Adą udała się do leszczyńskiego Ratusza na uroczyste podsumowanie jubileuszowego, bo już dziesiątego konkursu plastycznego "Poznaj mój świat", organizowanego przez ŚDS w Lesznie. W tym roku z okazji jubileuszu została zmieniona formuła konkursu i wszystkie prace zostały nagrodzone równorzędnie. Nasi artyści bardzo cieszyli się z upominków jakie otrzymali z rąk Prezydenta Leszna, p. Łukasza Borowiaka. Imprezę uświetnił występ działającego w Lesznie zespołu Studio Bas. Po części oficjalnej można było zwiedzić wystawę wszystkich wspaniałych prac, które zostały zgłoszone do konkursu, a było ich w tym roku 24.


Mirka M.


l

25.10.2017 XIII  Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych w Kościanie
  
     25 października grupa naszych artystów z p. Olą na czele udała się, jak co roku na Przegląd Artystyczny osób Niepełnosprawnych do Kościana. Gospodarzem i organizatorem imprezy był Ośrodek Wsparcia dla Osób z zaburzeniami psychicznymi oraz Stowarzyszenie "Jesteśmy Wśród Was". Oprócz naszej ekipy na scenie Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego wystąpili podopieczni placówek z Kościana, Jarogniewic, Krzywinia, Gostynia, Grońska, Rakoniewic, Leszna i Piasków. Artyści prezentowali skecze kabaretowe, inscenizacje teatralne i teatralno-muzyczne, pokazy taneczne i wokalne. Nasza reprezentacja przygotowała w tym roku układ taneczny z rekwizytami do utworu Hugo Strassera "Letkiss". Wszystkie występy budziły radość i gromkie oklaski widowni. Pomiędzy występami można było udać się na ciepły posiłek, kawę i ciasto. Na zakończenie wszystkie placówki biorące udział w przeglądzie zostały obdarowane dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Patrycja i Małgosia
 kl


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl