Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
Październik 2018


08.10.2018 Parafialny Dzień Chorego
    
    Tegoroczny Dzień Chorego w Parafii Włoszakowice przypadł na poniedziałek 8 października. Świętowanie rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej odprawionej z tej okazji w kościele parafialnym. Po mszy przeszliśmy na salę GOK, gdzie dzięki uprzejmemu zaproszeniu zespołu Caritas wzięliśmy udział w spotkaniu przy ciepłej kawce i smacznym cieście. Rozmawialiśmy, wysłuchaliśmy występu zespołu śpiewaczego "Melodia" oraz odmówiliśmy różaniec. Dzień spędziliśmy bardzo przyjemnie.
Ela M.
9.10.2018 Turniej Piłki Nożnej w Rydzynie
  
    To już kolejny raz, gdy zostaliśmy zaproszeni do udziału w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Leszczyńskiego. Gospodarzem i organizatorem turnieju są Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rydzynie, a także Stowarzyszenie „Pro-Activ”. Pani Beatka Kusz-Grygiel przygotowywała naszą drużynę do meczu już od dłuższego czasu, a w skład drużyny wchodzili: Ela M., Marcin D., Bartek D., Daniel R., Mariusz S., Mateusz W. Rozgrywki składały się z dwóch części. W pierwszej rozgrywano mecze grupowe tak, że każda drużyna grała z każdą. W drugiej części rywalizowano o I, II i III miejsce. Nasza ekipa zajęła III miejsce! Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo z roku na rok idzie nam coraz lepiej. Każda drużyna otrzymała puchar, dyplom oraz nagrody. Bardzo serdecznie dziękujemy gospodarzom za dzień pełen pozytywnych emocji.    

Daniel R.

g

j10.10.2018 XX-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu
    Delegacja z naszego Domu pojechała na XX-lecie ŚDS w Gostyniu. Uroczystość rozpoczęło powitanie gości przez p. Kierownik, która w dalszej kolejności przedstawiła zarys działalności ośrodka. Mieliśmy okazję posłuchać okolicznościowych występów połączonych z życzeniami składanymi przez zaproszone placówki. Pracownicy i uczestnicy ośrodka przygotowali przepiękny program artystyczny opowiadający historię Domu, prezentujący poszczególne pracownie. Na koniec mieliśmy okazję posłuchać utworu "Dni, których nie znamy" oraz skosztować pysznego tortu jubileuszowego. Dziękujemy za zaproszenie, było super!!!
Mateusz W.

   l

l

 


11 i 17.10.2018 Jesienne żołędziobranie
   
    W naszym ogrodzie rosną ogromne dęby, z których każdego roku spada niezliczona ilość żołędzi oraz liści. W tym roku jest ich tak dużo, że musieliśmy zorganizować dwa dni wspólnego żołędziobrania, aby oczyścić ogród i teren przy nim. Zebraliśmy 10 worków, które przekazaliśmy do Koła Łowieckiego, jako pokarm dla leśnych zwierząt.

Ela M.

k

k 


k


k


18.10.2018 Finał Akcji Sprzątania Świata na Krzyżowcu
   
    Każdego roku we wrześniu odbywa się Akcja Sprzątania Świata. W sprzątaniu brały udział wszystkie szkoły i nasza placówka. Delegacje ze szkół oraz nasza, wzięły udział w zorganizowanym przez GZK oraz Nadleśnictwo Włoszakowice Podsumowaniu Akcji Sprzątania Świata. Spotkanie odbyło się na terenie leśniczówki Krzyżowiec. Pogoda tego dnia była jesienna,  piękna i słoneczna. Po powitaniu i przedstawieniu planu dnia przystąpiliśmy do pracy. Naszym zadaniem było przejście trasy według punktów zaznaczonych na mapie, wykonanie zadań i rozwiązanie zagadek. Był to także  czas na zwiedzanie zakamarków, gdzie mieszkają zwierzęta i nacieszenie oczu jesienną szatą lasu, a także na ciepły posiłek w postaci kiełbaski samodzielnie usmażonej oraz rozmowy przy wspólnym ognisku. Zakończeniem spotkania było rozdanie upominków każdej delegacji i gratulacje złożone przez przedstawiciela GZK p. Krzysztofa i Nadleśnictwa p. Marka. Bardzo dziękujemy za umożliwienie nam integracji z gminnym środowiskiem szkolnym, atrakcje i przemiłe towarzystwo. Do zobaczenia.

Mateusz W.

j

l

l

l23.10.2017 XIII  Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych w Kościanie
  
     23 października grupa naszych artystów Agnieszka B., Elżbieta M., Marcin D., Bartosz D. i Daniel R. z p. Olą Zając na czele udała się, jak co roku na Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych do Kościana. Gospodarzem i organizatorem imprezy był Ośrodek Wsparcia dla Osób z zaburzeniami psychicznymi oraz Stowarzyszenie "Jesteśmy Wśród Was", którzy wystąpili na deskach scenicznych Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego jako pierwsi.  Oprócz naszej ekipy na scenie wystąpili również podopieczni innych zaproszonych placówek. Artyści prezentowali skecze kabaretowe, inscenizacje teatralne i teatralno-muzyczne, pokazy taneczne i wokalne. Nasza reprezentacja przygotowała w tym roku układ taneczny do utworu Justina Timberlake „Can’t stop the feeling”. Wszystkie występy bardzo się podobały i nagrodzone zostały gromkimi brawami. Pomiędzy występami można było udać się na ciepły posiłek, kawę i ciasto. Na zakończenie wszystkie placówki biorące udział w przeglądzie zostały obdarowane dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
Agnieszka B.

k


24.10.2018 Podsumowanie konkursu plastycznego „Poznaj mój świat”

    Dnia 24.10.2018 roku w leszczyńskim Ratuszu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego przez MOPR oraz ŚDS w Lesznie pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka. Naszą placówkę reprezentowały trzy osoby Mirosława M., Elżbieta M. oraz Mateusz W. pod opieką p. Adrianny Józefczak. Swoje prace zaprezentowały Mirosława i Elżbieta malując obrazy o tematyce niepodległościowej. Przyjemnym punktem spotkania był mini koncert Zespołu „Bass studio”, który podobał się każdemu. Po wręczeniu nagród każdy mógł skosztować pyszności przygotowanych przez kadrę i uczestników ŚDS. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia.
Mirosława M.

j

j

29.10.2018 Turniej gry w kręgle

Ostatni tydzień października rozpoczęliśmy na sportowo. Pani Beata Kusz-Grygiel przygotowała dla nas turniej gry w kręgle, który był eliminacjami przed wyjazdem na kręgle do Gostynia. Gdy zebraliśmy się wszyscy na sali, omówione zostały zasady gry. Rozgrywki były w systemie indywidualnym, a na zakończenie rozegraliśmy turniej kobiety kontra panowie. Z największą liczbą punktów na podium stanęli: Marcin D., Mateusz W. i Bartosz D., którzy otrzymali nagrody – książki o tematyce sportowej. Dużo było zabawy, śmiechu, ale także dobrej rywalizacji.
Mateusz W. 
 
   l

k

l
 

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl