Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370- 125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Salka rehalibitacyjna

 Z życia ŚDS
 Galeria
 Styczeń 2010
„Jasełka bożonarodzeniowe w Bukówcu Górnym”    Dnia 14 stycznia mieliśmy niebywałą okazję zobaczenia pięknych Jasełek bożonarodzeniowych w Bukówcu Górnych wystawionych przez uczniów z Zespołu Regionalnego i Chóru Szkolnego pod kierownictwem p. Zofii Dragan oraz p. Anny Grochowczak. Zachwyciły nas nie tylko talenty aktorskie młodych uczniów, ale także piękny śpiew chórzystek, ciekawa dekoracja sceny i bogate kostiumy. Jasełka miały jedno główne przesłanie, to aby nikt nie przechodził obojętnie obok drugiego człowieka, i mimo, że sam nie ma za wiele to należy zawsze pomagać bliźniemu. Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tak przejmującym przedstawieniu.
                                                                                                               Janina Sz.


„Wizyta w przedszkolu”

    Dnia 15 stycznia już po raz kolejny gościliśmy w Przedszkolu we Włoszakowicach. Tym razem przedszkolaki zaprezentowały nam przedstawienie o „Choince”, zaśpiewały piosenki przygotowane na dzień Babci i Dziadka oraz zaprosiły nas do wspólnego pokazywania gestów do poszczególnych piosenek. Jak zawsze bardzo nam się podobało i czekamy na kolejne nasze wspólne spotkania. Dziękujemy p. Ludce za zaproszenie.

                                                                                           Michał K.

„II Integracyjny Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych”

    Już po raz drugi ŚDS był organizatorem Przeglądu Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych. Przy wsparciu finansowym Fundacji „Jesteśmy, więc pomagamy” oraz budżetu Powiatu Leszczyńskiego mogliśmy zaprosić 12 placówek z woj. wielkopolskiego. Z uwagi na bardzo trudne warunki atmosferyczne dojechało 7 placówek.    Celem przeglądu było stworzenie możliwości zaprezentowania uzdolnień muzycznych osób niepełnosprawnych, promowanie kolęd i pastorałek oraz kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania.

    Cieszymy się, że razem z nami byli goście: Przewodnicząca Rady Powiatu Leszczyńskiego – p. Halina Florek, Wicestarosta Powiatu Leszczyńskiego – p. Krystian Maćkowiak, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Wschowa – p. Andrzej Maćkowiak oraz przedstawiciele gminy: Wójt gminy Włoszakowice – p. Stanisław Waligóra p. Irena Przezbór i Anna Nowak a także ks. Andrzej Szulc i p. Irena Michalewicz.
    Ze względu na ważne sprawy państwowe nie dotarli: p. Senator Małgorzata Adamczak oraz p. Poseł Wojciech Ziemniak.

    Kilka minut po 12:00 rozpoczęły się przesłuchania uczestników przeglądu w kategoriach: solista, zespół wokalny i zespół wokalno – instrumentalny. Każda z placówek miała do zaprezentowania 15 minutowy występ. Wysłuchaliśmy wiele pięknych kolęd i pastorałek m.in. „Gdy śliczna panna”, „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Kolęda dwóch serc” czy „Przekażmy sobie znak pokoju”. Dlatego też komisji przypadło nie lada zadanie, aby wytypować wyróżnienia uczestnikom,  gdyż poziom był bardzo wysoki. Nad całością czuwał przewodniczący komisji p. Lech Erbert. Występujący otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów i pamiątkowych statuetek wg poszczególnych kategorii.

 Najwięcej gromkich braw i specjalną nagrodę otrzymała p. Elżbieta Masarska z ŚDS-u Kościan za przepiękne wykonanie kolęd Preisnera: „Całą noc padał śnieg” i „Kolęda dla nieobecnych”. Ponadto każda placówka otrzymała statuetkę za przygotowanie repertuaru wraz z dyplomem uczestnictwa w Przeglądzie. Po wręczeniu dyplomów i drobnych upominków udaliśmy się wszyscy razem na salę GOK zjeść pyszny obiad i wypić kawę. Zabawę karnawałową rozpoczęliśmy od tańców przy muzyce p. Dj. Karola, następnie mieliśmy okazję wziąć udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał.  Za loterię odpowiadała Rada Domu i to ona uzyskała od sponsorów-przyjaciół nagrody. Przyszedł jednak czas aby pożegnać się z poszczególnymi placówkami i zaproszonymi gośćmi. Po tak wielu wrażeniach i wspanialej zabawie czas było wracać do domów. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i do zobaczenia za rok.


                                                                                                  Rada Domu ŚDS
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

                                        

www.wloszakowice.pl