Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 Styczeń 2011

11.01.2011 Wizyta w przedszkolu
    Kolejny raz mogliśmy gościć u przedszkolaków, którzy jak zawsze przyjęli nas artystycznie. Na zaproszenie p. Ludki, p. Honoraty, p. Kasi i p. Ewy odpowiedzieliśmy ochoczo, zebraliśmy grupę i wyruszyliśmy. Mimo tego, że pogoda tego dnia nie była przyjemna, szło się dobrze. Dzieciaczki uraczyły nas zimowymi występami, piosenkami i tańcami, była także słodka przekąska. Bawiliśmy się świetnie. Ta znajomość bardzo nam się podoba, więc będziemy ją rozwijać. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia.
                            Roman S.13.01.2010 r. Sprawozdanie Rady Domu
W styczniu 2011 Rada Domu złożyła sprawozdanie z działalności kulturalnej oraz z działalności finansowej.
Minął kolejny rok i wkroczyliśmy w Nowy 2011, który oby przyniósł nam wiele sukcesów i radości. Zorganizowanych było wiele różnych ciekawych dni, spotkań i imprez. Między innymi 6 spotkań muzycznych w ramach obchodów roku Chopinowskiego,4 spotkania ekologiczne,4 konkursy na temat ekologii zorganizowano wyjazd do kina w Lesznie oraz mikołajkowy wyjazd do Zielonej Góry, zorganizowano 5 imprez kulturalnych i 3 rozrywkowe. Zostaliśmy zaproszeni na 19 – różnego rodzaju uroczystości i konkursów, podtrzymując tym samym współpracę z innymi placówkami. Bardzo ważny jest także fakt, że byliśmy na wycieczce w ZOO Safari w Czechach oraz na turnusie rehabilitacyjnym w Mielnie. Tak więc nie próżnowaliśmy w tym roku, gdyż 52 razy mogliśmy uczestniczyć czymś bardzo ważnym. W każdym miesiącu odnotowywane były dochody i wydatki, z których sprawozdanie przedstawił skarbnik Rady Domu. Przedstawione fakty nie spotkały się z żadnymi negatywnymi wnioskami i powyższe sprawozdanie zostało zaakceptowane.
                            Bogusław J.22.01.2011 III Integracyjny Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych

    22 stycznia 2011r. po raz trzeci zorganizowaliśmy Integracyjny Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych, w którym uczestniczyły delegacje z 11 placówek. Impreza miała miejsce w Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich oraz sali GOK we Włoszakowicach . Celem przeglądu jak zawsze była integracja placówek z różnych miejscowości, zaprezentowanie umiejętności osób niepełnosprawnych oraz promowanie kolęd i pastorałek. Cała uroczystość odbyła się przy wsparciu Fundacji „Jesteśmy - więc pomagamy”, Towarzystwa Muzycznego im. Karola Kurpińskiego oraz Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach.
Od godziny 12:00 odbywały się przesłuchania uczestników przeglądu w trzech różnych kategoriach: solista, zespół wokalny oraz zespół wokalno – instrumentalny. Każda placówka zaprezentowała swój 10 minutowy występ po czym szanowne Jury udało się na obrady. W tym czasie wszyscy uczestnicy oraz widzowie mogli wysłuchać pięknego Noworocznego Koncertu przygotowanego przez absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz ucznia Szkoły Muzycznej w Lesznie. Po burzliwych naradach Jury oraz ogłoszeniu wyników i przyznaniu wyróżnień w każdej kategorii, wszystkie placówki otrzymały statuetki, dyplomy i upominki za uczestnictwo w przeglądzie.  Gdy emocje już opadły, wszyscy  przeszli na salę widowiskową, gdzie czekał ciepły posiłek, kawa i ciasto. Tam również czekała niespodzianka! Z krótkim występem zaprezentowała się Kapela Dudziarska z Bukówca Górnego, oraz uczniowie ZS w Jezierzycach Kościelnych w przedstawieniu jasełkowym. Jak co roku na przeglądzie obecni byli zaproszeni goście: przedstawiciele powiatu, gminy Włoszakowice oraz zaprzyjaźnionych instytucji. Wśród gości była również Senator RP p. Małgorzata Adamczak.
                        Rada Domu25.01.2011 TV Poznań u nas.

    We wtorek 25 stycznia gościliśmy w naszych skromnych progach TV z Poznania. Ekipa telewizyjna sfilmowała jak wyglądają zajęcia terapeutyczne na każdej pracowni oraz przeprowadziła  wywiad z naszą p. Kierownik. Kamera zajrzała wszędzie i spojrzała  na nasz ośrodek z różnych perspektyw. Był to dla nas dzień pełen emocji, a także nowych doświadczeń. Już nie możemy się doczekać kiedy obejrzymy w telewizji powstały reportaż o naszym Domu.
                            Małgosia D. 


27.01.2011 „Kot w butach”
    Zostaliśmy zaproszeni do Zespołu Szkół we Włoszakowicach, na przedstawienie pt. „Kot w butach” w wykonaniu uczniów tutejszej szkoły. Przedstawienie mówiło o tym, jak to było trzech braci: jeden otrzymał młyn, drugi osła, a najmłodszy tylko starego kota. Pan i kot zwiedzali razem wspólnie świat i mieli dużo ciekawych przygód. Tak po wielu perypetiach  nadszedł koniec tej wspaniałej bajki. Każdy z nas pamięta tą bajkę, ale nikt z nas nie widział przekładu teatralnego. Na końcu dodam że widowisko bardzo nam się podobało, gdyż my uwielbiamy teatr i artystyczne występy młodych ludzi. Było  to ciekawe doświadczenie, za które serdecznie dziękujemy uczniom i p. wicedyrektor  Hannie Grycz z Zespołu Szkół we Włoszakowicach.   

                            Krzysztof U.

kot w butach

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERIIwww.wloszakowice.pl