Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 STYCZEŃ 2013


4.01.2013 Wizyta w Przedszkolu
Podtrzymując współpracę z lokalnymi przedszkolami, wybraliśmy się do jednego z nich, aby móc zaprezentować im przygotowane przez nas Jasełka. Był to bardzo przyjemny dzień, gdyż jak zawsze byliśmy serdecznie przywitani przez przedszkolaków!!! Nasz występ podobał się gospodarzom bo nagrodzili nas ogromnymi brawami i poczęstowali ciepłą herbatą oraz słodkim co nieco. Do zobaczenia już niebawem 
Piotr K.14-23.01.2013 Zimowe Zajęcia Feryjne
Każdego roku na styczeń Rada Domu przygotowuje Plan Zimowych Zajęć Feryjnych bogatych we wszelkiego rodzaju zajęcia integracyjne. 14.01. - pierwszego dnia naszych ferii, odbył się seans w naszym kinie. Wyświetlony został film pt. „Mandie z plemienia Czirokezów”. Drugi dzień ferii 15 stycznia był dla nas dniem  przebierańców, gdzie każdy mógł się przebrać za co tylko chciał. Stroje były różne, mieliśmy służbę  zdrowia, piratów, panny młode na wydaniu, rycerzy i wiele innych wspaniale przebranych postaci.  Trzeciego dnia odbył się u nas turniej Darta oraz Gier stolikowych, dzień obfitował w zdrową rywalizację. 17.01. w ramach treningu budżetowego i umiejętności społecznych cały ośrodek wybrał się do Restauracji Riposta by miło spędzić czas we wspólnym gronie w eleganckiej restauracji. Piątego dnia naszych ferii przygotowane zostały zajęcia plastyczne pod tytułem „Sporty zimowe”, podczas których wszyscy mogli się wykazać plastycznymi umiejętnościami. 21.01. po raz piąty w naszym Domu odbyły się sportowe zmagania pod hasłem Dokładność i precyzja, gdzie można było wziąć udział w następujących konkurencjach: dziurawa droga, rzut do celu, hula hop  i wiele innych. 22.01.  w naszym Domu każdy mógł się poczuć jak prawdziwy projektant mody z Francji albo Włoch, ponieważ mogliśmy zaprojektować ekologiczne stroje na każdą okazję, czy to na bal, czy na  kolacje we dwoje lub też na co dzień. Na zakończenie dnia odbył się mały pokaz mody w stylu Eko. Ostatni dzień ferii 23.01. był dniem wielu pozytywnych emocji, z racji odbywającej się trzeciej edycji teleturnieju „Jaka to kolęda?”. Każdą pracownię reprezentowały dwie osoby, które za zadanie miały czy to uzupełnić brakujące słowa kolędy, czy podać tytuł kolędy po wygrywanej melodii, czy też wykazać się wiedzą, aby po wskazówce skojarzyć odpowiedni tytuł kolędy i właściwie udzielić odpowiedzi. Pierwsze miejsce zajęła pracownia muzyczno-teatralna, która w nagrodę pójdzie na smakowite pierogi.
Krzysztof  U. 

 

26.01.2013 V Integracyjny Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych
26 stycznia odbył się nasz jubileuszowy V Integracyjny Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych, w którym uczestniczyły delegacje z 11 placówek. Imprezę zorganizowaliś wspólnymi siłami wraz z Fundacją „Jesteśmy – więc pomagamy”, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Towarzystwem Muzycznym im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach. Impreza odbyła się na Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich oraz sali GOK we Włoszakowicach. Uroczystość na Sali Trójkątnej rozpoczęła nasza p. Kierownik powitaniem przybyłych gości oraz zapowiedziała występ Zespołu Smyczkowego pod dyrekcją p. Lecha Erberta. Swoje umiejętności mogły zaprezentować reprezentacje placówek: Środowiskowego Domu Samopomocy z Leszna, Środowiskowego Domu Samopomocy z Gostynia, Środowiskowego Domu Samopomocy z Kościana, Domu Pomocy Maltańskiej z Puszczykowa, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rydzyny, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kościana, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wolsztyna, Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Wschowy, Ośrodka Wsparcia Dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi z Kościana, Studia Piosenki GOK Włoszakowice - Matylda Obiegała oraz reprezentanci naszego Środowiskowego Domu Samopomocy im. Wernera Kenkel z Włoszakowic. Występy były piękne, a każde wykonanie wyjątkowe. Po występie uczestnicy otrzymywali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz upominki. Gdy emocje opadły wszyscy mogli przejść na salę widowiskową, gdzie czekał na nas ciepły posiłek, kawa, ciasto i inne atrakcje. Z występem jasełkowym zaprezentowała się nasza grupa aktorska a tradycją stał się już występ kapeli dudziarskiej „Manugi” z Bukówca Górnego. Jak co roku na przeglądzie obecni byli zaproszeni goście: przedstawiciele firmy Werner Kenkel Spółka z o.o., PCPR Leszno, UG, GOK z Włoszakowic, Nadleśnictwa Włoszakowice, Parafialnego Zespołu Caritas oraz Towarzystwa Muzycznego im. Karola Kurpińskiego, gazet „Nasze Jutro” oraz „ABC”, a także księża naszej Parafii. Już nie możemy się doczekać kolejnego kolędowego spotkania w przyszłym roku.
Składamy serdeczne podziękowania uczennicom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących: Weronice John, Karolinie Niesiołowskiej, Natalii Adamczewskiej, Julicie Rembeckiej, Katarzynie Kaczorowskiej, Darii Roślik, Joannie Muszkieta, które jako wolontariuszki dbały o naszych gości.
Rada Domu


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII


www.wloszakowice.pl