Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria


20-31.01.2020 Zimowe Zajęcia Feryjne

    Tradycyjnie w okresie zimowym mamy w ŚDS przez 2 tygodnie zajęcia feryjne opracowane przez Radę Domu po ogólnych konsultacjach na temat formy i treści zajęć. I tak, zgodnie z planem, w poniedziałek 20.01. p. Ola i p. Adrianna poprowadziły zajęcia z muzykoterapii i relaksacji. Na sali zabrzmiały piękne kolędy. Każdy miał okazję zaśpiewać solo lub w duecie, a  pozostali wtórowali. Zajęcia bardzo nam się podobały. A może założymy chórek?

We wtorek 21.01. i w czwartek 23.01. - wspólnie z p. Asią Gorwą rozmawialiśmy o zjawiskach przyrodniczych w zimie i potrzebie zapewnienia opieki zwierzętom. Przygotowaliśmy karmę dla ptaków w formie babeczek z nasionami. Każdy swoją babeczkę wziął do domu. Teraz możemy sami robić karmę dla ptaków.

Super zabawa – to kręgle. Pani Monika w środę 22.01. zorganizowała nam zawody. Wszyscy mogli doskonalić swoje umiejętności, aby poprawić celność, bo najlepsi będą nas reprezentować na zawodach. Po zmaganiach sportowych oddaliśmy się relaksacji, którą poprowadziła p. Ada.

W piątek 24.01. p. Bernadetta zaprosiła nas do kina ŚDS na film  pt. „Nie wierzcie bliźniaczkom”. Obejrzeliśmy z wielkim zainteresowaniem I część przygód Hallie i Annie i z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z filmoterapii, aby poznać dalsze losy sióstr - bliźniaczek.

Drugi tydzień feryjny rozpoczęliśmy poniedziałkową  pogadanką na temat bezpieczeństwa w czasie ferii oraz przypomnieliśmy sobie, jak się ubierać w okresie zimowymi i jakich używać kosmetyków ochronnych. Pani Marysia jak zwykle bardzo ciekawie przekazała nam te informacje.

Czas karnawału świętowaliśmy we wtorek 28.01. huczną zabawą taneczną. Każdy przygotował strój i maskę, a p. Bernadetta i p. Ola  zapewniły fajną muzykę i ciekawe konkursy.

W środę 29.01. i w czwartek 30.01. p. Asia O. i p. Monika poprowadziły zajęcia, które dotyczyły rozrywki umysłowej. Graliśmy w gry planszowe oraz poznaliśmy ciekawe baśnie w czasie wspólnej biblioterapii. 

W ostatnim dniu, w piątek 31.01. zajęcia prowadziła Rada Domu pod kierunkiem p. Ady - opiekuna Rady. Na ten dzień czekamy cały rok, bo jest to podsumowanie minionego roku terapeutycznego, wręczane są puchary, dyplomy i upominki. Byliśmy bardzo ciekawi, kto tym razem zostanie Super ŚDS-iakiem i w jakiej kategorii. Po podsumowaniu działalności i sprawozdaniu finansowym Rady Domu za 2019 rok, przyszedł czas na podsumowanie naszych wyników w różnych dziedzinach. Okazało się, że Super ŚDS-iakami za osiągnięcia w 2019 roku zostali: Ela M. (w kategorii „Pomocna dłoń” i „Osiągnięcia w terapii”), Dorota (w kategorii „Osiągnięcia w rehabilitacji”), Mariusz (w kategorii „Frekwencja” i „Czystość i elegancja”). Gratulujemy zwycięzcom!

Opracowali: Ela M. Gosia, Mirka, Mateusz, Daniel i Mariusz
                                                                       

k

l

k

k

k

www.wloszakowice.pl