Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
                                    ARCHIWUM - WRZESIEŃ 2009

Pożegnanie lata – Zimnowoda

Zimnowoda
10 września delegacja z naszego Domu pojechała do Zimnowody na spotkanie integracyjne , z okazji Pożegnania lata. Główną atrakcją było łowienie ryb, których w tym roku złowiliśmy mnóstwo, zdobywając 3 miejsce.  Natomiast p. Bogusław miał największe szczęście, gdyż złowił największą rybę pośród wszystkich uczestników. Po wędkowaniu braliśmy udział w konkurencjach sportowych, gdzie zdobyliśmy wiele cennych nagród. Po wysiłku zaproszeni byliśmy na zasłużony posiłek i udaliśmy się na tańce. Do domu wróciliśmy późnym popołudniem, ale bardzo szczęśliwi i zadowoleni.
                                  Zimnowoda2                                            
Agnieszka B., Małgorzata D.


Śladami Jana Pawła II – Małopolska

Małopolska - wycieczka
W dniach 14-18.09.2009r. uczestniczyliśmy w wycieczce integracyjnej pod hasłem „Śladami Jana Pawła II – Małopolska”. W ciągu tych pięciu dni mieliśmy okazję zwiedzić: Łagiewniki, Zakopane, Wieliczkę, Kraków oraz rodzinne miasto Jana Pawła II – Wadowice. Nocowaliśmy w małej miejscowości o nazwie Zawada Lanckorońska, położonej malowniczo nad brzegiem Dunajca.
    Wycieczka była bardzo udana i mamy nadzieję, że w przyszłym roku także będziemy mieli okazję podążać śladami Papieża w innej części naszego pięknego kraju.
Małopolska - wycieczka
    Nasza wycieczka była częścią projektu przygotowanego na konkurs, który został ogłoszony przez Wojewodę Wielkopolskiego. W wyniku wygranej w konkursie otrzymaliśmy 50% dotacji od Wojewody. Uzupełnienie kosztorysu projektu (50%) przez Fundację „Jesteśmy – więc pomagamy” umożliwiła realizację wycieczki zgodnie z projektem, za co GORĄCO DZIĘKUJEMY!

Małopolska - wycieczka

Małopolska - wycieczka
                                                         


Jarmark Rolniczy w Bukówcu Górnym.

Jarmark
W piękną, słoneczną niedzielę,  27 września mieliśmy zaszczyt reprezentować nasz Dom  na corocznym  Jarmarku  Rolniczym w Bukówcu Górnym. Mogliśmy w ten sposób pokazać, na czym polega nasza praca w ramach terapii zajęciowej oraz przedstawić nasze niektóre prace plastyczne, które znalazły swoich  nowych nabywców,  za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że za rok też się spotkamy
                                                                                  Podopieczni

Paraspartakiada Głogów

Głogów

Dnia 30 września reprezentacja ŚDS w składzie: Elżbieta M., Karolina K., Edward Cz., Paweł P., Piotr R., Krzysztof U. wzięła udział w Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych „Victoria” w Głogowie. Celem olimpiady była popularyzacja sportu wśród osób niepełnosprawnych oraz rozpowszechnienie idei olimpijskich w środowisku osób niepełnosprawnych.
    W paraspartakiadzie wzięły udział 22 drużyny. Konkurencje były podzielone na 2 indywidualne (bramka celności, dart, kręgle, bramka szybkości itp.) oraz drużynowe ( bieg sztafetowy, slalom miedzy tyczkami, przeciąganie liny, rzuty do kosza). Jako drużyna zajęliśmy III miejsce w kategorii drużynowej dorosłych, oraz I miejsce dla Piotra R. w kategorii indywidualnej w kręglach. Konkurencje nie były trudne, ale wymagały od nas celności, szybkości i zwinności.
    Mieliśmy okazję osobiście poznać wspaniałych paraolimpijczyków z Pekinu a także Jasia Melę – niepełnosprawnego, który zdobył biegun południowy.
    Pragnę podziękować wszystkim kolegom i koleżankom za wspaniałą postawę sportową, wolę walki w dążeniu do celu oraz wspaniałą współpracę w drużynie.

Głogów

Głogów
                                                                                 Krzysztof U.

Spotkanie  podsumowujące wycieczkę integracyjną organizowaną w ramach projektu „Śladami Jana Pawła II – Małopolska”

Podsumowanie   
Dnia 1 października 2009r. na sali GOK we Włoszakowicach miało miejsce spotkanie integracyjne podczas, którego podsumowana została  wycieczka „Śladami Jana Pawła II”  zorganizowana w ramach realizacji projektu. Zaprezentowane zostały zarówno plansze informacyjne wykonane przez poszczególne pracownie w ramach przygotowań do wyjazdu, odbyła się prezentacja multimedialna z wyjazdu oraz rozstrzygnięte zostały konkursy na najpiękniejszy dziennik podróży i konkurs literacki „Wspomnienia z wędrówki Śladami Jana Pawła II”. Wszyscy uczestnicy wycieczki mieli możliwość podzielenia się na forum swoimi przemyśleniami i wnioskami z wycieczki.   Dziękujemy zaproszonym  gościom – przyjaciołom: Zarządowi Fundacji „Jesteśmy - więc pomagamy” : Prezesowi p. Stanisławowi Waligórze, Skarbnikowi p. Karolinie Nowak, Prezesowi Firmy Werner Kenkel – p. Halinie Florek oraz Przewodniczącej Rady Gminy – p. Irenie Przezbór, właścicielowi Biura Turystyki Szkolnej „Kleks”  - p. Andrzejowi Rosińskiemu, a także Przewodniczącemu Caritas – ks. Andrzejowi Szulcowi i p. Stefani Karwatce przedstawicielowi gazety „Nasze Jutro” za udział w spotkaniu podczas, którego panowała miła, rodzinna atmosfera.
                                                                                   Podopieczni
Podsumowanie
                                                               Krzysztof U.

.www.wloszakowice.pl