Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 WRZESIEŃ 2011


7.09.2011 Malta Strong w Puszczykowie

Dnia 7 września zostaliśmy zaproszeni do Puszczykowa, na Zawody Sportowe - Malta Strong. Nasza drużyna składała się z 6 uczestników. Walka była zacięta i wszyscy dali z siebie wszystko. Efektem tych zmagań były trzy pierwsze miejsca w takich konkurencjach jak: 1.Szybcy i precyzyjni; 2.Mega drwal 3.Przeciąganie struny.
Na zakończenie dnia odbyły się  tańce oraz  zostaliśmy  poczęstowani  pysznym ciepłym posiłkiem.
Ela M.malta

malta

malta
7.09.2011 “Ja też pomagam” - rozstrzygnięcie konkursu w Gostyniu
Dnia 7 września delegacja naszego Domu udała się do Gostynia na rozstrzygnięciu konkursu plastycznego. Na  początku spotkania mogliśmy zobaczyć piękne przedstawienie, w którym udział brali uczestnicy tamtejszego ośrodka. Po przedstawieniu odczytano kto najlepiej wykonał pracę plastyczną. Były I- e,II- e, III-e  miejsca oraz wyróżnieni. Wśród wyróżnionych znalazłam się także ja. Prace te były różnorodne .Wystawa wszystkim się bardzo, podobała. Można było je zobaczyć z bliska. Po obejrzeniu prac i poczęstunku zabraliśmy swoje prace i wróciliśmy do domu.
Mirka M.gostyń

gostyń

gostyń


15.09.2011 Grzybobranie
15 września w piękny słoneczny dzień pracownia plastyczno-techniczna zorganizowała nam wyjazd  na grzyby do leśniczówki  Koczury.Po przybyciu na miejsce zjedliśmy wspólne śniadanie i wysłuchaliśmy wykładu przygotowanego przez pracownię informatyczną i panią Asią na temat naszych  zielonych płuc czyli lasów. Wysłuchaliśmy także pogadanki na temat Akcji Sprzątania Świata oraz 20 zasad zbierania grzybów. Gdy już dowiedzieliśmy się jakie grzyby trzeba zbierać a jakich unikać,  poszliśmy do lasu  na 1,5 godzinny.  Grzyby w tym roku coś nie dopisały, było ich jak na lekarstwo więc zbieraliśmy też żołędzie i inne dary lasu. Grzybobranie połączyliśmy także ze sprzątaniem lasu.. Po wyjściu z lasu odbyło się oficjalne liczenie kto ile nazbierał grzybów, żołędzi oraz śmieci. Grupa, która miała największe zbiory zwyciężyła i otrzymała tytuł “Przyjaciele Lasu”. Na koniec dnia mieliśmy zaplananowego grilla. Po kiełbasce z grilla kilku piosenkach zaczęliśmy się rozjerzdrzać do domu. Tak minął nam wspólnie ten dzień, dziękujemy Pani Asi, pracowni plastycznej, p. Kierownik oraz panu Leśniczemu za zorganizowanie wspólnego wyjazdu.  
Krzysztof U.

grzybobranie

grzybobranie

grzybobranie

grzybobranie

grzybobranie

grzybobranie   
grzybobranie

16.09.2011 Turniej piłki nożnej w Rydzynie
Dnia 16 września byliśmy w  Rydzynie gdzie odbył się turniej piłki  nożnej w którym udział wzięła nasza sportowa reprezentacja. Nasz Dom reprezeatowali uczestnicy  w  składzie: Agnieszka  B., Ela  M., Agnieszka  K., Bartek D., Wlodziu  F., Krzysiu U. Walka  byla bardzo  zacięta  ponieważ  wszystkie  drużyny  byly   znakomicie przygotowane. Szczęście jednak nam  dopisalo i zdobyliśmy 3  miejsce. Jesteśmy z siebie dumni, bo łatwo nie było. Po tak wyczerpującej walce  udaliśmy  się  na  pyszny poczęstunek. Dzień zakończył się rozdaniem dyplomów i pucharów. Systematyczne treningi z p. Moniką na boisku dały rezultaty.
Agniszka B.

Rydzyna

rydzynarydzyna

22.09.2011 Finał Akcji Sprzątania świata
Dnia 22 września odbył się wyjazd do nadleśnictwa-Koczury we Włoszakowicach. Nasza sześcioosobowa delegacja  wraz z paniami Asią G. i Bernadką postanowiły sprawdzić się w dziedzinie wiedzy przyrodniczej. Na począdku odbyło się krótkie przywitanie wszystkich grup które brały udział  Pierwszym  naszym zadaniem było zbieranie grzybów.Następnie odbyło się kilka fajnych konkurencji z wiedzy na temat lasu i zwięrząt go zamieszkujących . Staraliśmy się dobrze odpowiadać na zadawane pytania, rozwiązywać krzyżówki, rebusy i inne ciekawe zadania. Na zakończenie odbyło się wyników  konkursu oraz poczęstunek czyli kiełbaska z grila. Dzień minął nam bardzo  fajnie i wszystkim się bardzo podobało.
Patrycja G.
koczury

finał

koczury

22.09.2011 Zawody wędkarskie w Zimnowodzie
w dniu 22 września delegacja rybkarzy wybrała się do Zimnowody na zawody wędkarskie.  Gdy zajechaliśmy do DPS zostaliśmy ładnie przywitani i ugoszczeni  pysznym plackiem, kawą i herbatą. Naszym ważnym zadaniem było łowienie ryb na tamtejszym stawie. Zwycięzcą konkursu została drużyna, która złowiła największą rybę. Zabawa była świetna. Widoki są tam piękne, co dawało nam wiele radości. Bardzo lubimy tam gościć. Po łowieniu ryb przygotowano poczęstunek, tańce i konkursy. Ten mile spędzony dzień na długo zostanie nam w pamięci.
 Piotr K.zimnowoda

zimnowoda

zimnowoda

zimnowoda

30.09.2011 Dzień Chłopaka
Każdego roku o tej samej porze kobietki naszego Domu organizują wspaniałą zabawę dla naszych drogich Chopców. Atrakcji i tym razem nie zabrakło. Nasi panowie mogli wziąć udział w zabawie tanecznej oraz wielu różnych konkursach. Pracownia Informatyczna w żeńskim składzie Patrytcja i Gosia wraz z panią Asią G. opracowały plan dnia. Wszystko rozpoczęło się od zabawy tanecznej, następnie były konkursy: Kto pierwszy przyniesie..., Nawlekanie igły, Kto odnajdzie w gazecie..., Dla spragnionych. Śmiechu było co nie miara, chłopacy wyginali się i biegali, aby wykonać różne zadania. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku dla wszystkich. Tak oto kolejny Dzień Chłopaka w naszym Domu przeszedł do historii.
Patrycja G., Gosia D.

chłopak

dzień

dzień

dzien

dziendzień

dzień
 
dzien

www.wloszakowice.pl