Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 WRZESIEŃ 20124.09.2012 Prezentacje Dorobku Artystycznego w Gostyniu
4 września tego roku delegacja naszego domu pojechała do Gostynia na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach IX Prezentacji Dorobku Artystycznego MGOPS Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu. Nasz dom wysłał aż trzy prace dwie przygotowane przez Krzysztofa i jedną przez Elżbietę Ś. Uroczystość odbyła się w miejscowym Domu Kultury Hutnik, gdzie najpierw odbyło się przywitanie gości przez organizatorów i wręczenie podziękowań za udział. W tym roku zdobyliśmy dwa wyróżnienia jedno dla Krzysztofa a drugie dla Elżbiety Ś.
Krzysztof .

8-9.09.2012 „Bukówieckie lotanie”  
Sobota i niedziela 8 i 9 września zapisały się w kartach historii jako Lotanie w Bukówcu Górnym. Impreza zainicjowana została podczas obchodów z okazji 800-lecia Bukówca Górnego. Celem Lotania jest przede wszystkim propagowanie idei biegania jako sportu dla każdego, bez względu na wiek. W tym roku dodatkowo za każdy pokonany kilometr firma Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego przekazała 3 złote na Fundację „Jesteśmy -  więc pomagamy” z przeznaczeniem dla Naszego Domu. W biegu nie mogło oczywiście zabraknąć nas i naszych rodzin. My uczestnicy, kadra i nasze rodziny w sumie przebiegliśmy około 500 km. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za dofinansowanie naszego Domu. Zebrane pieniążki przeznaczymy na wycieczkę. Pozdrawiamy 
Mariusz S


12.09.2012 Viktoria – Olimpiada osób niepełnosprawnych
12 Września zostaliśmy zaproszeni do Głogowa na Olimpiadę osób Niepełnosprawnych Viktoria IV. Nasza drużyna składała się z 7 uczestników : Przemek T, Bartek D, Krzysztof  U, Ela M, Angelika K, Paweł P, Agnieszka B. Cała drużyna brała udział w takich  konkurencjach jak: Bramka celności, Ergometr ,Dart, Mega piłkarzyki, Lina. Zawody odbywały się na dworze ale my mimo deszczowej pogody walczyliśmy dzielnie.    
Angelika K.

13.09.2012 Malta Strong w Puszczykowie
13 września na zaproszenie Domu Pomocy Maltańskiej delegacja naszego ośrodka pojechała do Puszczykowa na zmagania siłaczy. Pojechaliśmy w następującym  składzie: Angelika, Ela, Krzysztof, Mariusz, Bartek, Paweł. Wzięliśmy udział w takich konkurencjach jak: przeciąganie struny, furia rybaka w której to konkurencji zajęliśmy nieoczekiwanie pierwsze miejsce, w konkurencji dramat barmana zajęliśmy też pierwsze miejsce, w przetaczaniu opony niestety się nam nie powiodło, w konkurencji krzesło men zdobyliśmy drugie miejsce, w mega drwalu było bez rezultatów, w marszu wodnika, zajęliśmy drugie miejsce, budowaniu walów wywalczyliśmy pierwsze miejsce a w konkurencjach dodatkowych takich jak: siłomierz bokser mieliśmy drugie miejsce a w kopaczu nie powiodło się nam niestety. I tak po dniu pełnym atrakcji wróciliśmy do domów w pełni zadowoleni z naszych wyników. Dzień spędzony w Puszczykowie, jest zawsze dobrze spędzonym dniem…

Krzysztof  U.
21.09.2012 Rodzinne Grzybobranie
Tego roku, pierwszy raz zorganizowane zostało grzybobranie w którym udział wzięły nasze rodziny. Na początku spotkania przez pracownie informatyczną zostały przedstawione „Zasady grzybobrania” oraz  „Etyka grzybiarza”. Gdy wszyscy przypomnieli sobie to, co najważniejsze podczas leśnych wypraw , wybraliśmy się na dwugodzinne zbieranie grzybów. Po zbiorach bardziej lub mniej obfitych każdy zasłużył na pyszną kiełbaskę z grilla. Po smakowitym posiłku biesiadowaliśmy miło przy muzyce, a w przerwie rozstrzygnięte zostały konkursy i wręczono dyplomy w kategoriach : największy grzyb, najlepszy zbierasz, najlepszy zbieracz różnorodnych grzybów oraz największy grzybowy znawca . Nagrodzonych było wielu tak, jak wiele było pięknych chwil, bo w gronie przyjaciół i rodziny. Życzymy koszy pełnych leśnych smakołyków 
Bartosz D. i Konrad G.


26.09.2012 Zawody Wędkarskie w Zimnowodzie
Dnia 26 września po raz kolejny wzięliśmy udział w zawodach wędkarskich w Zimnowodzie. Cały dzień był wypełniony mnóstwem atrakcji. Jak zwykle przy takiej imprezie wszystko rozpoczęło się od przywitania zaproszonych gości. Później po małej kawie poszliśmy na losowanie stanowisk łowieckich, następnie obejrzeliśmy prezentacje tańców towarzyskich w wykonaniu młodych artystów z okolicznych szkół. Kolejnym punktem programu były zawody wędkarskie podczas, których złowiliśmy kilka rybek, może nie szczególnej wielkości ale za to wiele frajdy dało nam samo łowienie ryb. Następnie udaliśmy się na pyszny obiad oraz rozdanie dyplomów i upominków.  Przez cały dzień towarzyszyła nam piękna pogoda. To był naprawdę udany i miły dzień!!!! 
Krzysztof U.

27.09.2012 Wielka Gra
Dnia 27 września odbyła się Wielka Gra – konkurs wiedzy o olimpiadzie i paraolimpiadzie w Londynie. Każda pracownia wytypowała swoich zawodników do konkursu. Pytania były łatwe, ale i też trudne. Walka o nagrodę główną była zacięta. Do finału weszły 2 drużyny. Zwyciężyła drużyna z pracowni informatycznej.
Mirka M.

30.09.2012 Jarmark w Bukówcu Górnym
Dnia 30 września odbył się Jarmark w Bukówcu Górnym nasz ŚDS zaprezentował swoje prace: wyroby z tektury falistej, figurki z masy solnej, kartki okolicznościowe, przetwory oraz nasiona z naszego ogrodu, które każdy zwiedzający mógł wziąć i wysiać w swoim ogrodzie. Były także obrazy i informacje o naszym Domu. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a my cieszyliśmy się, że możemy się zaprezentować. 
Agnieszka B., Halina F., Małgosia D., Asia M., Piotr B.
     

 


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl