Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 WRZESIEŃ 2013


30.09.2013 Wędkowanie w Zimnowodzie
    W poniedziałek 30 września delegacjach naszego domu w składzie: p. Agnieszka B., p. Bartosz D. i p. Paweł P. wraz z p. Bernadką i p. Asią G. wyjechali do Zimnowody na coroczne wędkowanie. Tym razem przywitała nas rodzina Swojaków i wiejskie klimaty, zarówno w wystroju, jak i w poczęstunkach. Dzień rozpoczęliśmy od losowania stanowiska łowieckiego po czym podziwialiśmy jesienne występy tamtejszych przedszkolaków. Po kawce i pysznych słodkościach przeszliśmy nad jezioro, aby wyłowić jak najwięcej ryb. Można powiedzieć, że dzień był udany; odpoczynek na łonie natury, cisza i relaks z wędką w ręce. Pomimo tego, że nie udało nam się złowić żadnej ryby to i tak wspominamy ten czas bardzo przyjemnie. Pozdrawiamy wszystkich przyjaciół z Zimnowody i do zobaczenia :)
Paweł P.

zimnowoda

zimnowoda

zimnowowda
 29.09.2013 Jarmark w Bukówcu Górnym
Każdego roku o tej porze mamy zaszczyt prezentować nasz Dom na Rolniczym Jarmarku w Bukówcu Górnym. Zwiedzający nasze stoisko mogli podziwiać prace wykonywane na terapii, tworzone na potrzeby konkursowe, zdjęcia z naszego archiwum czy wpisać się do kroniki.
Agnieszka B.

jarmark

bukówiec


ŚDSiaki pod pomnikiem poległych w dniu 21 października 1939 roku dzielnie stawili czoło sowieckim najeźdźcom - 
w ramach upamiętnienia rocznicy 17 września.

POMNIK
POMNIK12.09.2013 Rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego "Spójrz na mnie inaczej" w Gostyniu

    12 września artystyczna delegacja naszego Domu pojechała z paniami terapeutkami do Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, na rozstrzygnięcie konkursu w którym udział brały trzy nasze prace wykonane przez p. Elżbietę M., p. Agnieszkę B. oraz p. Patrycję G.. Był to wspaniały dzień dla naszych plastyczek, gdyż wszystkie prace zostały nagrodzone pięknymi nagrodami. Taka doceniana aktywność pozytywnie wpływa na naszą motywację do udziału we wszelkiego rodzaju konkursach:)
Krzysztof U.

Ela

patrycja

aga


11.09.2013 Odwiedziny w Firmie Werner Kenkel
    Spotkał nas niebywały zaszczyt!!! Odwiedziliśmy nasz patrronacki zakład zajmujący się produkcją tektury falistej i opakowań - "Werner Kenkel Spółka z o.o." Była to bardzo ekscytująca wycieczka. Zobaczyliśmy ogrom hal produkcyjnych i wysoki poziom technologii komputerowej. Nikt z nas dotąd nie widział takich maszyn. Jeszcze jesteśmy pod wrażeniem!!! Po zakładzie oprowadzał nas Pan Dyrektor Majer a wycieczkę zakończyliśmy w stołówce pracowniczej, gdzie czekała na nas słodka niespodzianka. Dołączyła tam do nas Pani Prezes Halina Florek i na gorąco przy kawie i soczku mogliśmy podzielić się swoimi wrażeniami. Dziękując Kierownictwu Firmy za udany dzień wręczyliśmy im upominki "wyprodukowane" w ŚDS.

Krzysztof U.
 

WK

WK

7.09.2013 Regionalne Rozgrywki Sportowe o Puchar Starosty Powiatu Leszczyńskiego Rydzyna 2013

    W sobotę 7 września  nasza piłkarska drużyna w składzie p. Ela M., p. Krzysztof U., p. Marcin D., p. Bartosz D., Konrad G. i Daniel R. wyjechała do Rydzyny, aby zmierzyć się w turnieju piłki nożnej. Drużyn było pięć, walczyliśmy jak tylko mogliśmy, godnie reprezentując nasz dom. Ze względu na małą liczbę drużyn mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym" więc w sumie zagraliśmy 4 mecze. był to dla nas spory wysiłek, ale też dużo frajdy. W  przerwie między meczami, dla chętnych odbył się turniej rzutów karnych oraz dodatkowe konkurencje z piłką w roli głównej.
Krzysztof U.

ry


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl