Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria Wrzesień 2014


Zaprawy

    Czas zapraw rozpoczęty. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrym ludziom, którzy ofiarują nam dobroci natury. Wszystko sprawnie obrabiamy i zaprawiamy, aby zimą móc  zajadać smaczności.

rt

g
13-14.09.2014 Bukówieckie Lotanie
 
    13 września o godzinie 16:00 rozpoczęło się 24 godzinne lotanie, bieganie i chodzenie po bieżni szkolnego boiska w Bukówcu Górnym. Wszystko zaczęło się od uroczystego otwarcia sztafety przez  p. Stanisław Waligórę - wójta Gminy Włoszakowice, p. Tadeusza Malepszego - sołtysa Bukówca Górnego,  p. Jana Kota - prezesa TG „Sokół” z Bukówca Górnego oraz p. Agnieszkę Materna - p.o. kierownika ŚDS. Imprezę uświetnił występ zespołu regionalnego z Bukówca Górnego oraz kapeli Bedrock Blues z Włoszakowic. My również staraliśmy się umilić czas biegaczom. Zaprezentowaliśmy się w 3 układach muzyczno-tanecznych, wspólnie ćwiczyliśmy zumbę oraz wystawiliśmy pantomimę o tematyce ekologicznej pod tytułem "Jaś i Małgosia". Przygotowaliśmy także niespodzianki, dla najmłodszych uczestników lotania było "malowanie buziek", natomiast dla starszych pomiary ciśnienia wykonywane przez nasze panie pielęgniarki.Impreza zakończyła się losowaniem certyfikatów wręczeniem upominków za najlepsze wyniki. Podsumowanie kilometrów i tym samym wybieganych pieniążków zaskoczyło wszystkich!!! Najbardziej ucieszyliśmy się my ŚDSiaki, gdyż tą sumę będziemy mogli przekazać na wyposażenie naszych nowych pomieszczeń po rozbudowie.

    Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację IV Bukówieckiego Lotania, wszystkich uczestników imprezy, zwłaszcza mieszkańców Bukówca Górnego oraz sponsorów. Dziękujemy za Wasze ogromne serce i chęć niesienia pomocy potrzebującym, a także wysiłek, który był niezbędny do pokonania tak wielu kilometrów. Szczególnie podziękowania kierujemy dla Zarządu firmy Werner Kenkel Spółka Z o.o., która po raz kolejny przeznaczyła część zysku na ten szczytny cel.

                                        Uczestnicy i kadra ŚDSF

K

K

K

T19.09.2014 Rajd pieszy "W poszukiwaniu jesieni"

    19 września dzięki pięknej pogodzie mogliśmy wyruszyć na kolejny Rajd pieszy po Włoszakowicach. Tym razem był to rajd w poszukiwaniu jesieni i zawędrowaliśmy aż do lasu. Zmierzając do celu podziwialiśmy piękno zmieniającej się przyrody oraz właściwe dla tej pory roku prace na polu. Gdy dotarliśmy na miejsce mogliśmy odpocząć na łonie natury. Po odpoczynku każda grupa wyruszyła w las w poszukiwaniu szyszek oraz grzybów. Szyszek było pod dostatkiem natomiast grzybka znaleźliśmy tylko jednego. P. Monika zaplanowała dla nas kilka ciekawych konkurencji w tym: złap szyszkę, zręczna para oraz punktowe rzucanie na planszę. Po wszystkich atrakcjach wyruszyliśmy w drogę powrotną do ŚDSu, gdzie czekał na nas pyszny poczęstunek przygotowany przez grupę 50+.
    uczestnicy

d a


we  fg


ty


yt
11.09.2014 runęły pierwsze ściany i rozpoczęła się rozbudowa naszego Domu.
 
Prace mają się zakończyć do 01.12.2014.

Już nie możemy się doczekać!

j
28.09.2014 XIX Jarmark Rolniczy
w Bukówcu Górnym

    Tradycyjnie ostatnią niedzielę września rezerwujemy sobie na prezentację naszego dorobku na Bukówieckim Jarmarku. Wszystko odbyło się na sali widowiskowej przy tamtejszej szkole. Choć oficjalne otwarcie odbyło się o godzinie 13:00, my na posterunku byliśmy już od godziny 10:00. Otrwarcia dokonał Wójt Gminy Włoszakowice p. Stanisław Waligóra. Zanim miało to miejsce wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Włoszakowic pod przewodnictwem p. Lidii Misiornej, która tego dnia zagrała jeszcze dwa razy. Swoimi występami czas umilił nam również Szkolny Zespół Regionalny z Bukówca Górnego, którego opiekunem jest dyrektor miejscowej szkoły p. Zofia Dragan. Dziękujemy serdecznie za możliwość zaprezentowania się przed tak szeroką publicznością. Zainteresowanie naszym stoiskiem było duże, zwiedzający podziwiali prace wykonane przez nas na terapii czy z przeznaczeniem na konkursy plastyczne. W przyszłym roku jubileuszowy Jarmark- do zobaczenia :)

e

y


o
29.09.2014 Dzień Chłopaka

    Gdzie CI mężczyźni???? Ach no tak mamy ich 18 w naszym Domu :)
W poniedziałek świętowaliśmy oddając się tańcom i zabawie. Jednak nie tylko, bo dla panów przygotowane były różne konkurencje, które miały dać nam dowód, że są oni prawdziwymi mężczyznami. Zmierzyli się w takich konkurencjach jak: wzorowy budowlaniec, prawdziwy elegant, niesamowity siłacz, świetny tancerz i dobry kierowca. Uśmialiśmy się po pachy!!! Na koniec żeńska część ŚDSu ustaliła jednogłośnie, że wszyscy panowie zasługują na miano mężczyzny, zatem otrzymali breloki z własnym imieniem i napisem - mężczyzna,
wykonane w pracowni informatycznej.

Rada Domu
d i


u

u

u


y

i

t30.09.2014 Pożegnanie lata w Zimnowodzie

    We wtorek 30 września wyjechaliśmy naszym malinowym busem w podróż do Zimnowody, na kolejne w naszym życiu - Pożegnanie Lata. Delegacja składała się z Eli M., Konrada G., Daniela R p. Oli i p. Adama. Główną atrakcją dnia było wędkowanie na tamtejszym stawie. Tak dobrze nam szło, że w ostatecznej klasyfikacji zdobyliśmy II miejsce. Po udanym połowie udaliśmy się na obiad i kawę z pysznym ciastem. W międzyczasie odbył się również konkurs zbierania kasztanów. Ugoszczeni byliśmy jak zawsze wspaniale, za co serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom z DPS w Zimnowodzie.
  Konrad G.

 i


i

uDO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl