Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
WRZESIEŃ 2016

3-4.09.2016 VI Bukówieckie Lotanie

    3 września o godzinie 16:00 rozpoczęło się już szóste 24 godzinne lotanie, bieganie i chodzenie po bieżni szkolnego boiska w Bukówcu Górnym. Wszystko zaczęło się od uroczystego otwarcia, zawieszenia flagi Bukówieckiej oraz przebiegnięcia boiska z zapalonymi pochodniami podczas którego obecni byli: wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, sołtys wsi Tadeusz Malepszy, prezes TG „Sokół” z Bukówca Górnego Jan Kot, dyrektor ZS Bukówiec Górny Daniel Piasecki oraz nasza p. Agnieszka Materna zastępująca p. Kierownik. Działania te wsparli uczestnicy corocznego Rajdu Motocyklowego „Drogami Września”, członkowie boguszyńskiej grupy sportowo-tanecznej „Spontan” oraz gwiazdy niedzielnego popołudnia zespół „Stacja Poezja”. My również staraliśmy się umilić czas biegaczom. P. Ola przygotowała zumbę dla wszystkich chętnych, a p. Monika wraz z grupą taneczną naszego Domu zaprezentowała różne muzyczno-taneczne układy.  Impreza zakończyła się losowaniem certyfikatów wręczeniem upominków za najlepsze wyniki. Podsumowanie kilometrów i serdecznym podziękowaniem. Najbardziej ucieszyliśmy się my ŚDSiaki, gdyż tą sumę będziemy mogli wykorzystać w aranżacji naszego ogrodu.

    Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację VI Bukówieckiego Lotania, wszystkich którzy biegali, chodzili, jeździli. Dziękujemy mieszkańcom Bukówca Górnego oraz sponsorom. Dziękujemy wszystkim za ogromne serce i chęć niesienia pomocy potrzebującym, a także wytrwałóść i siłę, które były niezbędne do pokonania tak wielu kilometrów. Szczególnie podziękowania kierujemy dla Zarządu firmy Werner Kenkel Spółka Z o.o., która po raz kolejny przeznaczyła "złotówki" na ten szczytny cel.

                                        Uczestnicy i kadra ŚDS
Link do artykułu na stronie gminnej:

http://wloszakowice.pl/news/7/1831,vi-bukowieckie-lotanie.htmlkkk
kk9.09.2016 Spotkanie z człowiekiem z pasją

    9 września gościliśmy w naszym Domu bardzo ciekawą osobę. Niesamowite było to, że pani Negin Rafiee pochodzi z odległego kraju Iranu. Przyjechała do Polski do swojej przyjaciółki, kóra była tłumaczem podczas naszego spotkania. P. Halinka oraz p. Patrycja przeprowadziły swobodny wywiad, który pozwolił nam na zdobycie różnych wiadomości na temat jej kraju oraz pasji. Rozmówczyni okazała się bardzo sympatyczną osobą, przyjaźnie do nas  nastawioną.  Dziękujemy za przybycie i życzymy wielu sukcesów w życiu.

Daniel19,20.09.2016  Sprzątnie Świata 2016

    Tegoroczne sprzątanie świata przypadło na trzeci weekend września. Nasz ośrodek uczestniczył w tym proekologicznym działaniu w poniedziałek oraz we wtorek.  Określiliśmy trasy, które moglibyśmy przemierzyć i wyruszyliśmy. Pierwszego dnia posprzątaliśmy teren wokół naszego ośrodka oraz okoliczne ulice, a we wtorek przeszliśmy ulicą Wolności. Razem zebraliśmy dwa worki śmieci.  

j'

k

l21.09.2016 X-Lecie ŚDS "Na skarpie" w Gozdowie

    Delegacja trzech osób: Ela Ś., Konrad G. oraz Agnieszka K. wraz z panią Bernadką i p. Adamem mieli zaszczyt uczestniczyć w obchodach X-lecia istnienia ŚDS W Gozdowie. Na wejściu powitali nas ubrani w szaty królewskie uczestnicy Domu i już wiedzieliśmy,że cała impreza będzie w takiej dworskiej atmosferze. Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego powitania, po którym mogliśmy podziwiać pięknie wykonane piosenki, które zostały napisane i zaśpiewane przez uczestniczkę Domu w Gozdowie. Następnym punktem programu okazała się projekcja prezentacji o ŚDS w Gozdowie. Po filmie wszyscy uczestnicy zaśpiewali hymn swojego Domu. Nie mogło oczywiście zabraknąć , które uświetnione zostały wręczeniem statuetek Ikara wszystkim sponsorom i darczyńcom. Podziękowania i upominki otrzymali także pracownicy Domu. Wtedy nadszedł czas na nas i innych przybyłych przyjaciół. Złożyliśmy życzenia urodzinowe oraz wręczyliśmy upominek na ręce p. Doroty Szykowny Kierownik Gozdowa. Po części oficjalnej przeszliśmy na poczęstunek oraz degustację wspaniałych urodzinowych tortów. Jednak to nie był koniec atrakcji tego dnia. Niespodzianką okazał się koncert p. Moniki Kuszewskiej we Wrześińskim Domu Kultury - było pięknie. Do domu wróciliśmy bardzo zadowoleni. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Konrad G.
 j    j

k    k

j    j

j22.09.2019 Zawody wędkarskie w DPS w Zimnowodzie

    Czwartek, to był kolejny ciekawy dzień dla naszej delegacji. Ela M., Daniel R. i Piotr K. pojechali na zawody wędkarskie do naszych przyjaciół w Zimnowodzie. Na początku powitała nas p. Dyrektor Grażyna Wira wraz z kadrą i mieszkańcami Domu. Panie opiekunki omówiły cały przebieg imprezy po czym wylosowaliśmy stanowisko do łowienia i otrzymaliśmy prowiantową tackę. Przystąpiliśmy do połowów. Daniel bardzo profesjonalnie zarzucał wędkę i złowił dwie ryby. Ela z pomocą p. Asi złowiła jedną, a później szczęśliwie sama złowiła jeszcze jedną. Ja też złowiłem rybę. Razem mieliśmy 5, ale niestety to nie wystarczyło, aby zdobyć dyplom za największą wagę ryb oraz największy okaz. My jednak się tym nie przejmujemy i cieszymy się, że mogliśmy tak ciekawie spędzić czas na łonie natury. Na zakończenie czekał na nas oczywiście ciepły posiłek, ciasto i kawka. Dziękujemy serdecznie, za świetną gościnę i wspaniałe towarzystwo i możliwość rodzinnych spotkań. Pozdrawiamy i do zobaczenia :)
Piotr K.j     k

k  l

  k  k

l30.09.2016 Dzień Chłopaka w naszym Domu
    Tegoroczny dzień chłopaka przygotowała dla nas p.Basia razem z kobietkami. Ten dzień zapamiętamy na długo. Impreza zaczęła się od powitania wszystkich przybyłych uczestników oraz zabawą taneczną. Piosenki były wybrane przez panie, które mogły zadedykować utwór.  Przerwa w zabawie oznaczała konkurencję. P. Basia zaprosiła chłopaków do takich zabaw jak: Mistrz makijażu, Rysuję choć nie widzę, Mistrz precyzji, Ziemniaczana skórka oraz Kto to jest?. Ubaw był po pachy. Na wszystkich czekała także słodka niespodzianka - ciasto jabłkowo-orzechowe przygotowane przez p. Asię. Dzień zakończyliśmy rozdaniem upominków oraz ciepłym poczęstunkiem.

k

k

l

l

l

k

k
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl