Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria9.09.2020 Rajd pieszy do parku "Jak dobrze nam"

        9 września pani Monika zorganizowała dla nas rajd pieszy do włoszakowickiego parku. Na miejscu, po krótkim odpoczynku w promienicach słońca, wzięliśmy udział w różnych zabawach sportowych, które pobudziły nas do zdrowej rywalizacji. To był wspaniały dzień, gdyż pogoda nam dopisała, co wpłynęło na polepszenie naszego samopoczucia.
                                            Małgosia D.l

l

l


 
15.09.2020 Rajd pieszy na Koczury


       "Pożegnanie lata" - pod takim hasłem zorganizowany został rajd pieszy, którego celem było dotarcie do Ośrodka Edukacji Leśnej "Zaskroniec" w Koczurach. Trasę pokonaliśmy piechotą grupami, ale były też osoby, które ze względu na stan zdrowia na miejsce dotarły busem. Naszym gościem, a zarazem przewodnikiem był przemiły, jak zawsze, pan Marek Wąsowicz, któremu dziękujemy za gościnę. Pogoda nam dopisała, spędziliśmy piękny dzień na łonie natury. Były tańce, hulańce, i oczywiście spotkanie ze zwierzętami. Obcowanie z przyrodą zawsze poprawia nasze nastroje.     
                                            Patrycja G.
  
k

k23,24.09.2020 Sprzątanie świata „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

 

W tym roku w naszym Domu  sprzątanie świata odbyło się 23 i 24 września 2020. W środę poszliśmy w stronę Boszkowa sprzątając pobocze chodnika.  Zebraliśmy papierki plastiki i butelki, a worki zostawiliśmy na chodniku blisko sklepu Chata Polska. Drugiego dnia ekipa posprzątała cały plac na którym mieści się nasz Dom. O tym gdzie ustawiliśmy worki poinformowaliśmy firmę pana Zająca, która zajmuje się odbiorem odpadów. Gminny Finał akcji sprzątania świata odbędzie się na terenie leśniczówki w Koczurach. Pamiętajmy wszyscy, że trzeba dbać o nasz świat i przede wszystkim ważne jest abyśmy nie śmiecili.

 

                                         Konrad G. l

j

l

j

k

k

l

l

j


30.09.2020 Dzień Chłopaka

    Tegoroczny Dzień Chłopaka przygotowała p. Asia G. z p. Pauliną M. każdy chłopak naszego Domu otrzymał życzenia, dyplom superchłopaka oraz słodki upominek. Nie mogliśmy zrobić imprezki tak jak zawsze, ale mamy nadzieję, że już niedługo nadrobimy.www.wloszakowice.pl