Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 STYCZEŃ 2012

13.01.2012 „Jaka to kolęda”
Dnia 13stycznia, po raz drugi w naszym Domu odbył się teleturniej "Jaka to kolęda". Na ten dzień przygotowywaliśmy się już dużo wcześniej doskonaląc śpiewanie wylosowanej wcześniej  kolędy. Każda pracownia zaśpiewała swoją kolędy pomiędzy kolejnym rundami teleturnieju. Rozpoczynając konkurs wprowadzając nas w kolędowy nastrój, p. Bernadka wyjaśniła nam pojęcia „kolęda „ i „pastorałka”, po czym rozpoczął się teleturniej składający się z III rund oraz ostatniej finałowej, w której udział brała zwycięska reprezentacja. Do konkurencji wybrane były po dwie osoby z pracowni. Pierwsze miejsce zajęła pracownia Krawiecko – dziewiarska, którą reprezentowały p. Ela i p. Halinka. Walka była zacięta, co świadczy o tym, że doskonale znamy kolędy.  Ten dzień był wyjątkowy, wszyscy bawiliśmy się świetnie. Bardzo dziękujemy za organizację konkursu i czekamy na następny za rok.
Małgosia D.
17.01.2012 Restauracja „Riposta”
W dniu 17 stycznia nasz cały dom wraz z paniami terapeutkami w ramach treningu budżetowego i zachowań społecznych, miał okazję wybrać się do restauracji  Riposta we Włoszakowicach. W tej restauracji specjalnie dla nas zostało opracowane menu na tą  okazję. Z tego menu mogliśmy sobie wybrać potrawę, na którą mieliśmy ochotę – wybór był duży. Każdy mógł sobie zamówić to, na co miał ochotę. Nie którzy z nas byli pierwszy raz  w takiej restauracji mogli więc się zapoznać z obyczajami i  zasadami przebywania w takich miejscach. Po zjedzonym obiedzie każdy miał możliwość samodzielnie uregulować swój rachunek.  Wszystkim się bardzo podobało i byliśmy zachwyceni tą możliwością przebywania w takim lokalu i zachowamy miłe wspomnienia. Bardzo dziękujemy za zaserwowanie nam takich przeżyć.
Patrycja G.27.01.2012 Przedszkolaki u nas
W Piątek 27 stycznia gościliśmy wśród nas dwie grupy przedszkolaków. Zaprosiliśmy ich, aby zaprezentować nasze świąteczne występy, razem pokolędować oraz zagrać. Owa gra nie była jednak zwykłą grą – gdyż razem stworzyliśmy „papierową orkiestrę”. Wszyscy bawiliśmy się świetnie, taka integracja bardzo nam się podoba.
Bogusław J.28.01.2012 IV Integracyjny Przegląd Kolęd i Pastorałek.
 28 stycznia po raz  czwarty  odbył   się  Integracyjny Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób niepełnosprawnych  w którym  uczestniczyły delegacje z 13 placówek. Organizatorami byli: Fundacja "Jesteśmy- więc  pomagamy", Towarzystwo Muzyczne im Karola Kurpińskiego oraz Gminny Ośrodek kultury we Włoszakowicach oraz oczywiście Nasz Środowiskowy Dom Samopomocy im. Wernera Kenkel. Impreza odbyła  się na Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich oraz sali GOK we Włoszakowicach. Na Sali Trójkątnej reprezentanci placówek mogli przedstawić swoje  umiejętności w trzech kategoriach  solista, zespół wokalny oraz zespół wokalno - instrumentalny. Występy były piękne a każde  wykonanie  wyjątkowe. Po  zakończeniu  przesłuchań  rozdane  zostały pamiątkowe  statuetki dyplomy oraz upominki. Gdy emocje  opadły wszyscy  mogli przejść  na salę  widowiskową gdzie czekał   na nas ciepły posiłek kawa, ciasto i  muzyczna  niespodzianka. Tą niespodzianką był  występ  kapeli  dudziarskiej "Muzacy” z  Bukówca Górnego oraz dziewcząt ze Studia piosenki GOK we Włoszakowicach dyplomy oraz upominki. Jak co roku na przeglądzie obecni byli zaproszeni goście, przedstawiciele  PCPR Leszno, UG, GOK i GOPS  z Włoszakowic, Parafialnego zespołu Caritas oraz Towarzystwa Muzycznego im. Karola Kurpińskiego. Teraz czekamy na przyszły rok i kolejne spotkanie przy wspólnym kolędowaniu.
    Składamy serdeczne podziękowania uczennicom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących: Weronice John, Karolinie Niesiołowskiej, Natalii Adamczewskiej, Julicie Rembeckiej, Katarzynie Kaczarowskiej, Joannie Muszkieta, które jako wolontariuszki dbały o naszych gości.
Bartosz D. 
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl