Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria


Tydzień I       03 - 07.07.2017

    Wakacje rozpoczęliśmy od zakończenia semestru terapeutycznego pod hasłem "Zespołowe szaleństwo". Był to dzień rywalizacji grupy uczestników oraz kadry. Podobała nam się możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych w starciu z naszą kadrą. Na koniec złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy w podziękowaniu kwiatki.

     j

j


    Wtorek przetańczyliśmy w rytm utworów, które sami zamówiliśmy. P. Ola przygotowała dla nas koncert życzeń, a nasze ulubione piosenki pobudzały nas do szalonego tańca.

k

l

l


    P. Monika i p. Asia na środę zaplanowały Studio urody. Tego dnia rozmawialiśmy na temat higieny rąk, konieczności ich mycia i pielęgnacji. Obejrzeliśmy tematyczne prezentacje multimedialne i prowadziliśmy trening na sucho.


l

    "Wokół polskich komedii" - to hasło naszego Kina ŚDS. Z kilku propozycji wybraliśmy w drodze głosowania dwa tytuły filmów. P. Asia wyświetliła dla nas cztery odcinki serialu "Tata a Marcin powiedział" oraz "Nie ma mocnych". Stare kino jest świetne. Kargul i Pawlak, jak zawsze wywołali u nas salwy śmiechu.

    "Jaka to bajka?" zgadywaliśmy na zajęciach przygotowanych przez p. Basię i p. Bernadkę. Poprzez  krzyżówki, zagadki, puzzle i inne zabawy przypomnieliśmy sobie różne bajki, które towarzyszyły nam w dzieciństwie. Stwierdzić możemy, że jeszcze coś pamiętamy :)


j


 Tydzień II   10 - 14.07.2017

    Ten tydzień zaczęliśmy "W tanecznym rytmie". P. Ola rozruszała nas zumbowymi rytmami, przypominając tańce, których uczyliśmy sie wcześniej oraz wprowadziła nowe kroki. Zumba jest świetna, rozgrzaliśmy się konkretnie:) W drugiej części dnia p. Monika uczyła nas tańca "Swing w uliczce" . Zajęcia zakończyliśmy relaksacją na materacach wsłuchując się w teksty wizualizacyjne "Obłoczek" i "Kolory tęczy" czytane przez p. Monikę.

k


l

j


   
"Bezpieczne wakacje" - 11 lipca odbyły się zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas wakacji i nie tylko. Do naszego Domu zawitała p. komisarz Marzena Kosińska z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Pani komisarz w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedziała nam o zagrożeniach, jakie mogą na nas czyhać, zarówno w czasie pobytu w domu, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych. Dowiedzieliśmy się gdzie sie udać i z kim się skontaktować w przypadku różnych problemów . Pani Marzena pokazała nam jak wygląda i jakie informacje zawiera prawdziwa legitymacja służbowa policjanta, żebyśmy mogli odróżnić prawdziwego policjanta od przebierańca. Przypomnieliśmy sobie jak należy się zachowywać na drodze podczas spacerów, jazdy rowerem czy samochodem. Pani komisarz przestrzegała nas również przed podpisywaniem nieznanych dokumentów pod nieobecność rodziców/opiekunów i zaleciła stosowanie zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z innymi ludźmi, zwłaszcza tymi nowo poznanymi. Mimo powagi spraw, momentami było bardzo wesoło, bo p. komisarz okazała się bardzo sympatyczną, pogodna osobą. Wzięliśmy sobie do serca wszystkie cenne uwagi, które nam przekazała podczas godzinnego spotkania i obiecaliśmy się do nich stosować. Na zakończenie spotkania gorąco podziękowaliśmy naszemu gościowi za przybycie i wręczyliśmy drobny upominek wykonany przez pracownię rękodzieła artystycznego.

l

l
    Środa była dniem przebierańców. P. Bernadetta przygotowała dyskotekę, na którą każdy przybył ubrany w wakacyjny strój, tak aby poczuć prawdziwe lato:) W przerwach między tańcami odbywała się loteria fantowa, a także zabawy integracyjne "taniec z balonem", "krążący kapelusz", " krzesełka". Tańczyliśmy, bawiliśmy i śmialiśmy się. Dzień minął bardzo przyjemnie.   

j

k

k


k    "Pomidor pomidorowy" - tak, tak, pomidory. Przecier pomidorowy bardzo nam się przydaje w zimowe dni, zatem latem staramy się zrobić go jak najwięcej. 
Wakacje to czas regeneracji organizmu, więc część osób oddała się relaksacji, która poprowadzona została przez p. Monikę. Wsłuchaliśmy się w nagrania muzyki instrumentalnej, a także w bajki terapeutyczne.

k

j

    Tydzień zakończyliśmy różnorodnością zajęć. "Róbmy swoje" - każdy mógł się zapisać do takiej pracowni, w jakiej chciał spędzić dzień. Na koniec wymieniliśmy się wrażeniami i opowiedzieliśmy o tym, jak nam minął czas. Tydzień III    17-21.07.2017

    Nawet latem bywają dni deszczowe, i taki był właśnie poniedziałek 17 lipca. Tego dnia część uczestników wzięła udział w zajęciach relaksacyjnych wsłuchując się w śpiew ptaków oraz treść bajek terapeutycznych czytanych przez p. Bernadkę. Pozostali uczestnicy na zorganizowanym przez p. Monikę i p. Basię Studiu Urody  dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat nowych trendów fryzjerskich na lato 2017 oraz przypomnieli sobie jak trzeba dbać o włosy.
k

l


    Wtorkowy dzień spędzilismy na naszym ogrodzie, gdzie głównym zajęciem było pielenie chwastów oraz pielęgnacja roślin. Oczywiście nie zabrakło czasu na relaks i zabawę.

l

l

l


l    Na środę wielu z nas czekało z utęsknieniem. Przed południem wybraliśmy się do kawiarni "Szarlotka". Ach, jakie smakołyki zajadaliśmy delektując się towarzystwem oraz widokami. Oczywiście zwiedziliśmy także mini zoo, gdzie co rusz spotykamy nowe zwierzęta.
l


k

ll


    Gry planszowe w naszym Domu zawsze są w modzie. W czwartkowe południe zasiedliśmy do stołów i zagraliśmy. W zależności od preferencji, każdy grał w to, co lubi. Były warcaby, szarady, puzzle i oczywiście chińczyk.

l

l
    Tydzień zakończyliśmy artystycznie. P. Basia przygotowała dla nas zajęcia arteterapeutyczne pod hasłem "Mój barwny świat", a p. Monika czytała nam bajki terapeutyczne, a także wsłuchaliśmy się w audiobook pod tytuł  "Kryształowa kula".

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl