Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 Maj 2013


08.05.2013 Konkurs „Santo Subito”
Rada Domu zorganizowała konkurs pod hasłem „Santo Subito”, który związany był z życiem papieża Jana Pawła II. Zaproponowane zostały trzy kategorie, w których można było się zaprezentować: praca plastyczna; plakat oraz praca literacka. Wielu z nas przygotowało piękne prace,  wyróżnienia przyznane zostały p. Michałowi K., p. Marcie K., p. Danielowi R., p. Piotrowi K.. Prace te były zaprezentowane na Pikniku Rodzinnym co tym bardziej było dla nas zaszczytem. Przyjemnie było powspominać naszego papieża Jana Pawła II. Dziękujemy serdecznie  Dyrektor Biblioteki p. Urszuli Hałupka i p. IrenieMichalewicz za pomoc w rozstrzygnięciu konkursu.
Paweł P.

Santo

10.05.2013 Międzynarodowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Lesznie.
10 maja tego roku delegacja naszego Domu pojechała do Leszna na obchody Międzynarodowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, zorganizowane  przez OREW im. Piotrusia Pana. Impreza odbyła się w Hali Trapez i gdy zajechaliśmy na miejsce wszystko było już gotowe by rozpocząć spotkanie. Po oficjalnym przywitaniu zaproszonych gości oraz wychowanków placówki wraz z rodzinami, mieliśmy przyjemność obejrzeć występy zaproszonych placówek oraz gospodarzy imprezy. Nasza ekipa zaprezentowała się w piosence Stanisława Sojki – Tolerancja. Po zakończeniu części artystycznej odbył się wernisaż prac przygotowanych przez wychowanków oraz pokaz zdjęć które ukazywały sceny z codziennego życia całego ośrodka. Atmosfera jak zawsze była bardzo sympatyczna i dzień można uznać za udany.
Krzysztof U.


godności


16.05.2013 Wizyta przyjacielska u Przedszkolaków

16 maja na zaproszenie naszych serdecznych przyjaciół wybraliśmy się do przedszkola. Mali artyści zaprezentowali się w przedstawieniu o tematyce ekologicznej. Był to wspaniały występ nagrodzony wielkimi brawami z naszej strony. Z racji, że zawsze mają dla nas jakąś niespodziankę mogliśmy wysłuchać dodatkowo utwory o różnej tematyce. Wspaniale jest patrzeć na takich małych artystów i  podziwiać ich zdolności aktorskie. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia.
Michał K.


przedszkole


21.05.2013 VI Piknik Rodzinny połączony z Dniem Matki

To już szósty raz spotkaliśmy się wraz z Parafialnym Zespołem Caritas na Majowym Pikniku Rodzinnym. Na początku spotkania nasza pani Kierownik powitała wszystkich przybyłych gości, uczestników wraz z ich opiekunkami i mamami. Część artystyczną dnia rozpoczęliśmy od Koncertu Życzeń dla mam/opiekunek w trakcie którego każdy uczestnik miał możliwość wręczyć tym ważnym w naszym życiu kobietom, własnoręcznie zrobiony upominek. Był to czas wzruszeń, dla każdego z nas. Część artystyczną zamknął występ naszej teatralnej grupy w ekologicznym montażu słowno-muzycznym pt. Jaś i Małgosia. Po występach był czas na pyszny obiad przygotowany przez panie z Caritasu, a gdy wszyscy mieli pełne brzuchy to i siły się znalazły na sportowe konkurencje. Wybrańcy sportowych zawodów zmagali się w takich konkurencjach jak: wyścigi aniołów, niebiański rzut, tęczowy uśmiech czy  wiosenny anioł. Śmiechu było co nie miara, były także dyplomy i gromkie brawa dla wszystkich uczestników sportowych potyczek. Gdy emocje już opadły była też chwila na kawkę i placek. Na zakończenie dnia wspólnie odśpiewaliśmy nabożeństwo majowe i z pięknymi pieśniami majowymi na ustach zakończyliśmy wspaniały dzień. Kolejny Piknik przeszedł do historii, długo będziemy mieli ten dzień w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy współorganizatorom – Zespołowi Caritas za owocną współpracę, a przybyłym gościom p. Wójtowi, p. E. Guć, p. W. Strzymińskiej oraz p. Halince Florek za czas nam poświęcony – było nam bardzo miło.

piknik
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl