Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria




 STYCZEŃ 2014


Kolędnicy

Żegnając okres Bożego Narodzenia Kolędnicy z naszego Domu śpiewając kolędy odwiedzili restaurację Riposta oraz kawiarnię Szarlotka.









"Wkrainie fantazji"

    Piątek 24 stycznia 2014 - piękny aczkolwiek mroźny dzień. Pierwszy mam nadzieję że  nie ostatni raz nasz dom zorganizował  Integracyjny Bal Karnawałowy ,, KRAINA FANTAZJI''. Odwiedziło nas ponad 130 przyjaciół z placówek, z którymi utrzymujemy stałe kontaktyNa początku zabawy nasza pani Kierownik przywitała gorąco wszystkich przybyłych gości, a po cześć oficjalnej nasi uczestniczy przygotowali mały program artystyczny pt; Kolędnicy. Ożywił nas ten występ niesamowicie. W tym czasie serwowane była ciepła kawa i ciasto upieczone przez rodziców/opiekunów naszych uczestników . Po tych łakociach przyszedł czas by ruszyć na parkiet. Podczas zabawy do tańca przygrywał nam DJ  Adam oraz jego pomocnik DJ Grześ który zabawiał publiczność. W trakcje  zabawy  odbyły się trzy konkursy: na "Najładniejszą maskę" , "Najlepsze przebranie" oraz "Królowie parkietu". Nie zabrakło oczywiście ciepłego pisiłku - kiełbaski i pysznego bigosu. I tak upłyną nam czas na zabawie i śmiechu. Podczas zabawy bardzo pomocne były wolontariuszki, którym seredcznie dziękujemy za okazaną pomoc. Pomysł Balu okazał się trafiony w "10", gdyż pozytywnymi wrażeniami dzielą się z nami e-mailami.
Krzysztof U.












22.01.2014 "Jaka to kolęda"

    Zwyczajowo w trakcie Zimowych Zajęć Feryjnych p. Bernadetta przygotowuje emocjonujący pojedynek wszystkich pracowni w Turnieju "Jaka to kolęda". W tym roku walka był tak zacięta, jak nigdy, zdarzało się nawet kilka dogrywek, zanim jedna drużyna doszła do finału. Do półfinału doszły drużyny z pracowni: muzyczno - teatralnej, informatycznej, oraz krawiecko - dziewiarskiej. Zwycięzką okazała się drużyna z pracowni informatycznej w składzie Krzysztof U. oraz Piotr K.. Gratulujemy!!!
fr

se 




20.01.2014 Jasełka w Wijewie
    Poniedziałek 20.01.2014 był dla nas wyjątkowym dniem. Po raz pierwszy  mieliśmy zaszczyt zaprezentować swoje możliwości aktorskie przed najmłodszą publicznością w Wijewie. Grupa naszych aktorów pod opieką p. Marceliny i p. Grzegorza wraz z p. Kierownik  odwiedziła  Przedszkole w Wijewie, aby zaprezentować tegoroczne przedstawienie Jasełkowe. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci i występy też się podobały, bo nagrodzeni zostaliśmy wielkimi brawami oraz aniołkami wykonanymi przez przedszkolaków. Po występie, p. Dyrektor oprowadziła nas po przedszkolu prezentujac ścienne ilustracje bajkowe wykonane przez naszą p. Mirkę. Później zostaliśmy ugoszczeni jak honorowi goście.  Dziękujemy, za ciepłe przyjęcie i za możliwość dzielenia się tym, nad czym pracujemy w Naszym Domu. Ten dzień zapoczątkował naszą współpracę - do zobaczenia na kolejnych imprezach !!!

fr




ko

ko




Serdecznie dziękujemy!!!!!


Zespołowi Szkół w Bukówcu Górnym za możliwość udziału w jasełkowym widowisku muzycznym. Jesteśmy pod wrażeniem Waszych talentów, było pięknie i wzruszająco.

GRATULUJEMY i do zobaczenia :)

ju


hgg






13 i 14.01.2014 Jasełka dla przedszkolaków

    W poniedziałek i wtorek mieliśmy zaszczyt zaprezentować swoje możliwosci aktorskie przed najmłodszą publicznością - przedszkolakami. Grupa naszych aktorów pod opieką p. Marceliny i p. Grzegorza w poniedziałek odwiedzła  Przedszkole przy Kościele, a we wtorek przy Urzędzie Gminy, aby zaprezentować tegoroczne przedstawienie Jasełkowe. Ugoszczeni zostaliśmy bardzo przyjemnie i występy też się podobały, bo brawa były ogromniaste :)  Dziękujemy, za gościnę i za możliwość dzielenia się tym, nad czym pracujemy w Naszym Domu. To dla nas zaszczyt !

ui

gt

ko

f











DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl